Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Poděkování lidem za nasazení v první linii

Ostrava: Poděkování lidem za nasazení v první linii

Neformálně poděkovat lidem v první linii, kteří bojovali s novým typem koronaviru, chce město Ostrava.

Ilustrační foto
25. června 2020 - 12:00

Do městské nemocnice, domovů pro seniory i do dalších zařízení sociálních služeb města, státní i městské policii, profesionálním i dobrovolným hasičským jednotkám a také záchranné službě byl doručen osobní dopis ostravského primátora Tomáše Macury s poděkováním a nabídkou více než 700 vstupenek.

Vstupenky jsou na pět konkrétních představení Divadla Petra Bezruče, Shakespearovských slavností a talkshow Kafrárna.

„V posledních měsících byl život v našem městě ovlivněn koronavirovou pandemií. Podařilo se ji zvládnout, a to díky obrovskému nasazení lidí v první linii. Často se tak dělo na úkor jejich osobního života. Mnozí z nich se sami ocitali v karanténě, někteří do ní odešli dobrovolně s klienty, o které pečovali. Někteří onemocněli a pár jich bohužel tento boj zaplatilo vlastním životem. Velice si vážíme nasazení a obětavosti všech, kteří se podíleli na boji s touto nemocí," uvedl primátor Tomáš Macura.


V nabídce byly vstupenky na tři představení Divadla Petra Bezruče, která se odehrají v Domě kultury města Ostravy. Dále na Komedii omylů, kterou letos 31. července uvedou Shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě. Další nabízené lístky jsou na Talkshow Kafrárna Petra Kubaly, která se odehraje 31. července v Trojhalí.

„Uvědomujeme si, že tímto způsobem nemůžeme poděkovat všem, kteří se zapojili do boje s koronavirem, ale věřím, že uděláme aspoň malou radost příznivcům dobrého divadla, kteří nabízené vstupenky využijí," doplnil primátor Tomáš Macura.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)