Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Ostrava přispěje na zmírnění následků neštěstí v Hrabůvce

Ostrava přispěje na zmírnění následků neštěstí v Hrabůvce

Poskytnutí finančního daru 300 tisíc korun do veřejné sbírky konané za účelem zmírnění následků neštěstí, ke kterému došlo 24. února v jednom z bytů v Provaznické ulici v Hrabůvce, schválili ostravští zastupitelé.

Dotyčný dům v Ostravě-Hrabůvce
25. května 2021 - 12:00

"Rozhodli jsme se pomoci obyvatelům domu v Provaznické ulici i proto, že dům je stále neobyvatelný. Lidé utrpěli velké hmotné škody, potřebují obnovit byty a zařízení svých domácností. Proto je taková finanční pomoc zcela na místě,“ vysvětlil primátor Tomáš Macura.

Vzhledem k narušené statice a nutné rekonstrukci domu, nabídl městský obvod Ostrava-Jih, obyvatelům domu bydlení v náhradních obecních bytech a vyhlásil také veřejnou sbírku, která obyvatelům pomůže s nezbytnou rekonstrukcí a nákupem nového vybavení bytů.Město Ostrava v minulosti podobným způsobem pomáhalo fyzickým osobám i obcím postiženými například povodněmi (Mělník, Litoměřice), požárem objektu národní kulturní památky Libušín, partnerským městům v zahraničí, ve prospěch pozůstalých po neštěstí na dole ČSM nebo do veřejné sbírky konané za účelem zmírnění následků neštěstí v panelovém domě v Bohumíně.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)