Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Umělci z celé republiky navrhnou památník veteránů

Ostrava: Umělci z celé republiky navrhnou památník veteránů

V sadu Čs.letců v centru Ostravy vznikne pietní místo, které bude důstojně připomínat všechny veterány, kteří již bojovali, bojují nebo budou bojovat za naši svobodu a demokracii.

Pietní místo vznikne v parku Čs. letců.
18. května 2020 - 12:02

Z celkem sedmnácti odevzdaných portfolií vybírali porotci další účastníky do dvoufázové, výtvarně-architektonické soutěže na budoucí podobu památníku veteránů. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informoval Magistrát města Ostravy.

Ke čtyřem umělcům, které město již dříve rozhodlo oslovit přímo, byli vybráni další čtyři. Svůj návrh do první fáze soutěže odevzdá dohromady osm jednotlivců nebo týmů.

Památník bude určen všem padlým vojákům, které nyní připomínají jiné památníky a pamětní desky, ale současně i novodobým veteránům, kteří v posledních dekádách plní a budou plnit své úkoly na zahraničních misích.


Pietní místo bude stát v nedávno rekonstruovaném parku Čs. letců v Moravské Ostravě. Hotovo by mělo být do října příštího roku. Devítičlennou porotu, která bude návrhy hodnotit, tvoří zástupci města, kraje, centrálního obvodu, Armády ČR a odborníci.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, foto: mmo)