Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Ostravská rezidence Střelniční uspěla v soutěži stavba roku

Ostravská rezidence Střelniční uspěla v soutěži stavba roku

Čtyřpodlažní bytový dům na nároží ulic Střelniční a Pivovarská, umístěný v Městské památkové zóně byl už od své kompletní přestavby zamýšlen jako vzor komfortního nájemního „bydlení v centru dění".

Rezidence Střelniční v Ostravě.
24. října 2021 - 12:00

Vydařený projekt nyní získal hlavní cenu prestižní soutěže Stavba Moravskoslezského kraje v kategorii Bytové domy. Dům je v majetku města, které také neslo finanční náklady na rekonstrukci.

Soutěž Stavba Moravskoslezského kraje každoročně vyhlašují Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů pobočky Ostrava a Moravskoslezský kraj.  Její hlavní cíl spočívá v prezentaci a propagaci kvalitních projektů, staveb a jejich tvůrců, a také seznámení laické i odborné veřejnosti se současnou úrovní stavitelství a architektury v Moravskoslezském kraji. Mezi vyhlašovateli soutěže je i Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Rezidence Střelniční nabídla byty k užívání od prosince 2021. Celkem se zde nachází 11 bytů a 3 nebytové jednotky.(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)