Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Ostravské komunikace vyřešily problém s lávkou pro pěší

Ostravské komunikace vyřešily problém s lávkou pro pěší

U Novinářské ulice v městské části Moravská Ostrava a Přívoz slouží pěším nová lávka přes tamní odlehčovací stoku. Po desítkách let, kdy lávka neměla správce a tedy ani nikoho, kdo by ji rekonstruoval, se o to postaraly Ostravské komunikace a. s.

Nová lávka
28. prosince 2022 - 12:00

„Lávka zůstala v 90. letech bezprizorní a postupně chátrala. Letos v létě na to upozornil všímavý občan. Po nezbytných majetkových převodech se podařilo zasáhnout a osadit zatím prozatímní lávku, kterou ale příští jaro nahradíme stabilním přemostěním,“ vysvětlil místopředseda představenstva Ostravských komunikací Miloš Novák.

Nejprve musela být „zapomenutá“ lávka převedena do majetku statutárního města Ostrava. Poté Ostravské komunikace přivolaly odborníky, aby zhodnotili její stav. „Výsledkem této prohlídky bylo, že stavební stav lávky je havarijní a musí se ihned uzavřít pro pěší provoz. Na lávku byly z obou stran osazeny zábrany proti vstupu a bylo rozhodnuto, že se musí demontovat,“ připomíná Novák, co předcházelo úspěšnému řešení situace.  
 


Původně měla být lávka na zimu snesena a lidé měli být směrováni na trasu přes blízkou čerpací stanici, kudy se dá úsek obejít. Během zimních měsíců měly Ostravské komunikace vyrobit novou lávku a zhruba v dubnu 2023 ji osadit. Toto řešení se ale veřejnosti moc nezamlouvalo. Proto firma oslovila ostravskou společnost MAKOS, která byla schopná dodat provizorní přemostění pro pěší. „V tuto chvíli je lávka pro veřejnost už přístupná a použitelná bez omezení. Na trvalém řešení pracujeme podle původního plánu,“ doplnil ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala  Eva Kijonková, mediální zastoupení Ostravských komunikací a.s..

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:okas)
 
Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%