Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Ostravské sběrné dvory přechází na letní provoz

Ostravské sběrné dvory přechází na letní provoz

Sběrné dvory v Mariánských Horách, Radvanicích, Slezské Ostravě a Staré Bělé budou v pracovní dny přes léto otevřeny od 9 do 19 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

Ilustrační foto
3. dubna 2021 - 12:00

Sběrný dvůr v Krásném Poli bude ve středy a pátky v provozu od 14 do 19 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin. Největší sběrné dvory v Kunčicích, Přívoze, Porubě, Třebovicích a Zábřehu budou otevřeny denně od 8 do 20 hodin, a to včetně víkendů. A celoročně beze změn je otevřen sběrný dvůr v Polance nad Odrou: ve středu a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Podle Vladimíry Karasové ze společnosti OZO Ostrava občané města mohou využívat kterýkoli ze sběrných dvorů, a to i v jiném městském obvodu, než sami bydlí. Přivážet sem mohou například objemný nábytek, elektrospotřebiče, nebezpečné odpady i zelený odpad.


„Ostravané sem mohou za poplatek přivézt i stavební suť. Sběrné dvory v Ostravě však nejsou určeny pro odpad z firem ani pro mimoostravské domácnosti," vysvětluje Vladimíra Karasová a připomíná, že od letošního roku sběrné dvory v Ostravě nepřijímají pneumatiky.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)