Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Ostravský Domov pro seniory Korýtko čeká rekonstrukce

Ostravský Domov pro seniory Korýtko čeká rekonstrukce

Domov pro seniory Korýtko v Ostravě se dočkal dlouho plánované celkové rekonstrukce, spojené s nástavbou a přístavbou. Práce by měly být zahájeny v prvním čtvrtletí roku 2022.

Vizualizace nového domova pro seniory.
20. listopadu 2021 - 12:00

Jejich rozpočtové náklady se blíží půl miliardě korun bez DPH. Rekonstrukce, která by tento domov z osmdesátých let minulého století stavěný v socialistickém stylu měla posunout mezi nejmodernější i architektonicky přitažlivé pobytové zařízení pro seniory, je rozložena na přibližně dva roky.

Po rekonstrukci nabídne nový domov 254 klientům. V současné době se intenzivně pracuje na přestěhování stávajících klientů do náhradních prostor, které se pro tento účel připravují na Slezské Ostravě v objektech Čtyřlístku, příspěvkové organizace města Ostravy.

Mezi dalšími chystanými zlepšeními jsou například nový stravovací a prádelenský provoz, zvětšení podlahové plochy pokojů, buňkový systém sociálních zařízení vždy pro dvě bytové jednotky. Vestavěny budou moderní centrální koupelny na každém patře, nový společenský sál a multifunkční místnost, dodána bude i nová trafostanice.


Objekt i střecha budovy budou kvalitně zatepleny a celý objekt bude energeticky optimalizován. Klienti se mohou těšit i na nové situační řešení zahrady s pergolami, vodním prvkem, zvýšenými záhony a veškeré nové vybavení pokojů, pracoven, společenských prostor a celého interiéru objektu.

Domov dnes poskytuje dvě registrované sociální služby – domov pro seniory a domov se zvláštním režimem o celkové kapacitě 242 míst, která bude po dobu rekonstrukce snížena na 144 míst, která lze poskytnout v náhradních prostorách.  Proto byl také od září pozastaven příjem nových klientů.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)