Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Ostravští hasiči zachraňovali budovu školky po záplavě

Ostravští hasiči zachraňovali budovu školky po záplavě

Zatopeny vodou byly dvě třídy z celkových pěti, včetně zázemí, z toho jedna v patře a druhá pod ní v přízemí.

Čerpání vody v MŠ
22. ledna 2020 - 12:00

Více než pět hodin strávili v úterý 21.1.2020 ráno a dopoledne profesionální hasiči ze dvou jednotek Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK, stanice Jih a Fifejdy) v budově Mateřské školy Mitušova 90 v Ostravě-Hrabůvce, aby co nejvíce odstranili následky noční havárie – na toaletách v prvním patře totiž praskla malá přívodní hadička. Zatopeny vodou tak byly dvě třídy z celkových pěti, včetně zázemí, z toho jedna v patře a druhá pod ní v přízemí.

Hasiči ihned po příjezdu v šest hodin ráno začali čerpat vodu (s výškou hladiny minimálně pět centimetrů) pomocí svých tří kvalitních průmyslových vysavačů, které odsávaly vodu z toalet, skladů, chodeb i heren a dokázaly vysát kvanta „záchodové“ vody i z řádně napitých koberců. Hasiči také během zásahu přenášeli do sucha spoustu nábytku a hraček.


Po vysavačích přišlo na řadu celkem 14 vysoušečů v majetku HZS MSK, které zůstanou pracovat i další dny. Školka je má zapůjčeny celý měsíc. Personál mateřské školy, která bude i v následujících dnech zřejmě pracovat pouze v omezeném provozu, dostal náležité školení, jak s nimi efektivně zacházet.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela,tiskový mluvčí, HZS MSK.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)