Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Ostravští policisté opět čtou dětem „Policejní pohádky“

Ostravští policisté opět čtou dětem „Policejní pohádky“

Dne 12. dubna 2017 proběhlo v knihovně v Klimkovicích preventivní dopoledne určené pro děti druhých tříd Základní školy Klimkovice. Zúčastnilo se téměř šest desítek dětí této školy.

Čtení
13.duben 2017 - 12:00
V první části přednášky dětem vrchní komisař územního odboru vnější služby Městského ředitelství policie Ostrava, představil knižní publikaci „Policejní pohádky“. Dětem z knihy přečetl jednu ze šestnácti pohádek, a to O statečném policistovi Honzíkovi. Vyzdvihl také poučení spravedlivého Přemysla, kterými je každá pohádka na svém konci doplněna. Děti poté velmi aktivně zodpovídaly otázky, které se vztahovaly k přečtené pohádce.

Policejní pohádky ve svých příbězích děti informují o správném či nesprávném chování v určitých situacích a seznamují je se zásadami bezpečného chování. Policistům se opět potvrdilo, že tato forma prevence je pro určenou věkovou kategorii obzvlášť účinná a efektivní. Kniha je k dispozici ve všech knihovnách v moravskoslezském kraji, byla předána do mateřských a základních škol a v loňském roce projekt přesáhl již hranice našeho kraje.

Policejní pohádky byly distribuovány na všechna oddělení tisku a prevence krajských ředitelství Policie České republiky.   


V druhé části přednášky děti pracovaly s pracovními listy, které byly vytvořeny k projektu „Prevence pro všechny“. V rámci přednášky se plynule přešlo od hlídkového policisty Honzíka k dalším činnostem a službám Policie České republiky.

Policisté dětem představili práci dopravních policistů, psovodů, pyrotechniků, kriminalistických techniků a dalších služeb policie. Využitím uvedených pracovních listů jim jednotlivé činnosti představily také pomoci kreslených obrázků, které vychází z ilustrací Policejních pohádek.

Děti spontánně policistům sdělovaly své zkušenosti s osobním setkáním s policisty v praxi. Jednalo se například o případy vloupání do vozidel, dopravní nehody nebo třeba řešení dopravních přestupků s rodiči dětí jakožto přestupců v dopravě.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Bc. Richard Palát, komisař Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:pčr)