Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Pacienty z LDN v Albrechticích přestěhovali do Krnova

Pacienty z LDN v Albrechticích přestěhovali do Krnova

Několik týmů zdravotníků Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov přestěhovalo v pondělí 9. ledna tři desítky pacientů z Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) ve Městě Albrechticích do nemocnice v Krnově.

Ze stěhování
10. ledna 2023 - 12:00

Důvodem dočasného přestěhování většinou imobilních pacientů je blížící se rekonstrukce budovy LDN, která začne v půli ledna a potrvá do konce dubna. Vedení nemocnice zkoordinovalo rekonstrukci LDN s přestavbou operačních sálů. „Kvůli komplexní přestavbě operačních sálů, která začala minulý týden, došlo k omezení ortopedické operativy. Na tomto oddělení tak zůstalo jen minimum pacientů, které jsme přemístili na chirurgii. Abychom získali potřebný počet lůžek, dočasně jsme přesunuli plicní oddělení na internu, a pacienti LDN jsou tak všichni na jednom patře hlavní budovy krnovské nemocnice,“ vysvětlil organizační změny ředitel MUDr. Ladislav Václavec, MBA.Samotná přeprava pacientů proběhla hladce. K dispozici byly týmy zdravotníků a také deset sanitních vozů. „Byl to pořádný fofr. V Albrechticích nás jedni zdravotníci naložili a v Krnově se nás hned ujali další,“ pronesla paní Anna, pacientka LDN.

Dle náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Šárky Tavandzi bude o pacienty dobře postaráno. „Pacienti budou mít v Krnově k dispozici veškeré vybavení a zázemí, které potřebují. Pro zajištění zdravotní a ošetřovatelské péče v následujících třech měsících jsme provedli také personální změny a převedli na tato dočasná oddělení personál z jiných oddělení. Za pacienty budou docházet také naši fyzioterapeuti.“

Zvýšení bezpečnosti

Rekonstrukce LDN vyjde na 9,7 milionů korun bez DPH. Hlavním investorem je zřizovatel nemocnice – Moravskoslezský kraj. Část prostředků na opravy uvolní nemocnice ze svého rozpočtu. „Účelem rekonstrukce je modernizace protipožární ochrany této rozsáhlé budovy tak, abychom splnili nejnovější bezpečnostní nařízení. Vybudujeme nový systém odvětrávaní, požární schodiště, protipožární dveře, elektrickou požární signalizaci a nainstalujeme evakuační rozhlas,“ dodal ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala BcA. Květa Urbánková, DiS., tisková mluvčí SZZ Krnov.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:szz krnov)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%