Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Partneři si postavili nelegální živnost na prodeji dětských plen

Partneři si postavili nelegální živnost na prodeji dětských plen

Policisté oddělení hospodářské kriminality a vyšetřování ve Frýdku-Místku se zabývali trestnou činnosti neoprávněného podnikání a neoprávněného provozování hazardních her, čehož se měla dopustit tehdy 23letá žena a její 52letý partner. 

Ilustrační foto
10. ledna 2021 - 12:00

Tento pár vymyslel důmyslný způsob jak přijít k financím, začali ve velkém prodávat dětské zboží, pro které několikrát do měsíce jezdili do zahraničí. Tuto nelegální obchodní činnost provozovali zhruba první pololetí roku 2017.

Odběratele pro toto zboží, převážně pro dětské pleny, nalezli na stránkách sociálních sítí, kde je prostřednictvím inzerce nabízeli k prodeji. Cenu jednoho balení dětských plen navýšili oproti jejich nákupní ceně cca o 50,-Kč. O zboží jejich nelegální živnosti byl velký zájem, pleny měli zasílat svým zákazníkům prostřednictvím různých zásilkových služeb. V některých případech měla žena zboží předávat osobně na předem dohodnutých místech. Policisté v rámci dokumentování této trestné činnosti zjistili, že podnikavý pár během půl roku měl díky přepravním společnostem rozeslat více jak 600 zásilek, za které na svůj účet měli inkasovat finanční částku nejméně za 700.000,-Kč. Část tohoto výdělku dále použili jako investici a na nákup nového zboží.Jejich “podnikání“ v dětských hygienických potřebách ale neskončilo, vynalézavý pár si nalezl další způsob, jak žádané zboží zpeněžit. Rozhodli se proto provozovat hru podobnou tombole.  

Mladá maminka si v témže období měla na sociálních sítích založit herní profil, na kterém si mohli zájemci o předem učené dětské zboží zasoutěžit. Lidé, kteří se hodlali hry zúčastnit, byli na základě předem zakoupeného slosovatelného lístku zařazeni do hry a v předem ohlášeném online slosování byl vylosován výherce, kterému byla následně cena zaslána.

Na základě výše uvedeného bylo dvojici sděleno obvinění z přečinu neoprávněného podnikání a přečinu neoprávněného provozování hazardní hry, za což mohou být odsouzení trestem odnětí svobody až na tři léta.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala nprap. Karolína Bělunková, tisková mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:acrh.)