Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Péče ve školách pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury

Péče ve školách pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury

Město Ostrava nabízí od středy 14. října péči o děti zaměstnanců z první linie boje s koronavirovou pandemií ve vybraných základních školách.

Ilustrační foto
15. října 2020 - 12:00

Jedná se například o zaměstnance bezpečnostních sborů, městské policie, poskytovatelů zdravotních služeb, lékařů, orgánů ochrany veřejného zdraví a ozbrojených sil, pracovníků sociálních služeb a dalších.

Cílem je umožnit těmto lidem vykonávat práci, která souvisí s prevencí šíření nového koronaviru a léčbou osob, které onemocněly na covid – 19.


„V tuto chvíli máme připravenu volnou kapacitu pro stovky školáků od šesti do deseti let. V centru města v základní škole v Ostrčilově ulici, na Jihu v základní škole v Březinově ulici, a v Porubě na Ukrajinské. Dětem se tam budou věnovat pedagogičtí pracovníci, družinářky a další zaměstnanci, a to podle možností jednotlivých zařízení. Program bude uzpůsoben dětem i jejich věkové skladbě. S provozní dobou chceme vyjít vstříc požadavkům rodičů, čekáme ale na upřesňující informace. Vycházet bychom chtěli z jarních zkušeností, kdy bylo otevřeno od 7 do 18 hodin. V případě uzavření mateřských škol nabídneme hlídání také předškolním dětem," uvedla resortní náměstkyně Andrea Hoffmannová.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)