Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Pět zraněných osob u dopravní nehody v Brance u Opavy

Pět zraněných osob u dopravní nehody v Brance u Opavy

Celkem pět středně těžce zraněných osob, to je bilance sobotní dopravní nehody dvou osobních automobilů, která se stala krátce po 11 hodině v obci Branka u Opavy.

Z místa nehody
15. srpna 2022 - 12:00

Hasiči museli během zásahu používat i hydraulické vyprošťovací zařízení. Silnice byla po dobu dvou hodin kompletně uzavřena.  

Krajské operační a informační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v sobotu 13.8.2022 v 11:02 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice Opava se dvěma zásahovými automobily. Silnice byla po dobu záchranných a likvidačních prací uzavřena. Po dvou hodinách byla komunikace opět plně zprůjezdněna.

Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů. V prvním vozidle cestovaly čtyři osoby, v druhém jedna. Hasiči museli z každého vozidla vyprostit jednu osobu pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Ostatní osoby byly při příjezdu hasičů již z vozidla venku a hasiči jim poskytli předlékařskou pomoc. Postupně všechny osoby předali do péče zdravotníků. Hasiči se současně s vyprošťováním zaměřili i na zajištění obou vozidel proti požáru.

Po ukončení záchranných prací vyčkali hasiči na místě nehody na ukončení šetření a zadokumentování nehody Policií ČR. Následně byl proveden úklid a zprovoznění komunikace tak, aby mohl být obnoven plynulý a bezpečný provoz.

Po ukončení činnosti hasičů na místě zásahu se jednotky po dohodě s Policií ČR vrátily zpět na své základny.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí, HZS Moravskoslezského kraje.


(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%