Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Počet dětí v nemocnici Ostrava-Vítkovice stoupl o třetinu

Počet dětí v nemocnici Ostrava-Vítkovice stoupl o třetinu

Dětské oddělení zmíněné nemocnice zaznamenalo v posledních týdnech vysoký nárůst malých pacientů. Děti trápí od září virové infekce a nyní se již přidávají také infekce bakteriální.

Očkovací látka pro dětské pacienty.
18. října 2021 - 12:00

Lékaři doporučují rodičům, aby nechaly obzvlášť letos své děti naočkovat proti chřipce. Říjen je ideálním časem, navíc očkování nejmenším je nyní možné aplikovat šetrnou metodou prostřednictvím nosních kapek.

Dětské pacienty aktuálně nejvíce trápí katary dýchacích cest, tedy rýmy a bronchitidy, ale na vzestupu lékaři registrují i u gastrointestinální infekce, které se projevují průjmy a zvracením.

„Jsou to těžké stavy, které často vyžadují několikadenní hospitalizaci, infuzní terapii nebo i kyslíkovou podporu. To opravdu nejsou stavy, které by se daly léčit doma," varuje primář dětského oddělení MUDr. Jan Boženský s tím, že 80 až 90 procent hospitalizací vyžaduje intenzivní péči na JIP.

Specialisté z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice předpokládají, že zvyšující se počty nemocných dětí potrvají ještě několik týdnů. Navíc s příchodem chladnější měsíců bude dávat o sobě stále častěji také chřipka.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Nemocnice Ostraca - Vítkovice)