Svátek má: Dominik

Regiony

Velikost textu:

Podpora bytového fondu a modernizace trati v Zábřehu

Podpora bytového fondu a modernizace trati v Zábřehu

V Zábřehu začne v červenci rekonstrukce nástupišť zastávky Kotva v obou směrech, autobusových zastávek příměstské dopravy i stávající světelné signalizace.

Tramvajová zastávka Kotva.
27. května 2020 - 12:00

Křižovatka ulic Čujkovova – Výškovická se rozšíří o samostatné levé odbočovací pruhy, což umožní bezpečnější a pohodlnější odbočení z Výškovické na Čujkovovu a Volgogradskou ulici. Do křižovatky se začlení také dělená stezka pro cyklisty a pěší. Povede podél areálu Kotva směrem ke kinu Luna až po Proskovickou ulici.

Náklady na rekonstrukci tramvajové trati budou činit 116,5 milionu, modernizace křižovatky si vyžádá
 71 milionů Kč. „V následujících letech chystáme takových investičních akcí několik. Postupnými kroky směřujeme k celkové modernizaci a také estetizaci této lokality, zrychlení městské hromadné dopravy i zvýšení bezpečnosti. Po celé délce trati ve Výškovické ulici bude položen kryt s intenzivní výsadbou – zatravněním a umělou zálivkou. Odstraněním zábradlí vevšech úsecích kromě nejbližšího okolí zastávek se zlepší prostupnost území i jeho vzhled,“ dodal náměstek primátora pro dopravu Vladimír Cigánek.

Ostrava v posledních letech investuje více do rozvoje bytového fondu. Po celém městě se nejen opravují byty, ale staví se i nové domy. Například na Janáčkově ulici v centru města vyrůstá sedmipodlažní bytový dům. Magistrát ale také pomáhá s investicemi i městským obvodům.

V roce 2019 chce Bohumín investovat do ekologie i zklidnění dopravy

Ze speciálního fondu na obnovu a rozvoj nájemního bydlení už město Ostrava rozdělilo 27,8 milionu korun a ostravští radní schválili podporu čtyř projektů - bytový dům pro seniory v ulici Dělnické, bytové domy v ulici Těšínské ulici, Fráni Šrámka a v Poštovní. Město penězi z nově zřízeného fondu pomáhá obvodům se zásadními opravami nájemních bytů. Vytváří v Ostravě takové podmínky k životu, aby v něm lidé včetně mladých zůstávali a nestěhovali se jinam.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj a foto: mmo)