Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Pohornická krajina Karvinska se významně promění

Pohornická krajina Karvinska se významně promění

Před rokem vznikl krajský program POHO2030, který řeší transformaci pohornické krajiny Karvinska. Území mezi Karvinou, Orlovou a Havířovem se stane atraktivní oblastí, do které budou lidé jezdit za odpočinkem.

Ilustrační foto.
23. července 2020 - 12:00

Avšak bude lákat také investory. V přípravě jsou nejrůznější projekty, které vznikají ve spolupráci s partnery programu. „Jedním z důsledků těžkého průmyslu, se kterým se náš region bude muset vyrovnat, je také oblast pohornické krajiny Karvinska. Toto území, které má kolem 60 km2, koncepčně řeší program POHO2030. I přes složitou situaci, ve které se kraj po pandemii koronaviru nachází, považujeme tento program i nadále za důležitý a rozhodně ho nechceme strčit do šuplíku,“, uvedl mimo jiné hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Dodal, že 62 miliard korun z tohoto fondu využijí uhelné regiony České republiky, mezi které Moravskoslezský kraj patří vedle krajů Ústeckého a Karlovarského. Tyto prostředky vyčlenila Evropská unie na období 2021-2027.

Město Frýdek-Místek rozšiřuje květinové záhony

Území pohornické krajiny má obrovský potenciál a představuje jedinečnou příležitost pro rozvoj, zviditelnění a změnu image Moravskoslezského kraje. Na potřebě transformace této oblasti se kromě vedení kraje shodli také primátoři měst, ředitelé klíčových firem a představitelé univerzit. Memorandum o spolupráci na obnově a rozvoji území podepsalo před rokem (17. července 2019) celkem 36 signatářů.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)