Svátek má: Kamil

Regiony

Velikost textu:

Pokus krádež měděných kabelů u železniční trati mezi Opavou a Ostravou

Pokus krádež měděných kabelů u železniční trati mezi Opavou a Ostravou

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty intenzivně prověřují případ zločinu krádeže ve stádiu pokusu a přečinu poškození cizí věci.

Ilustrační foto
19. února 2021 - 12:00

Zločin se stal s největší pravděpodobností v noční době z 13. na 14. února letošního roku na železniční trati spojující Opavu s Ostravou. Jak bylo dosavadními procesnímu úkony zjištěno, tak doposud neznámý pachatel nebo pachatelé se pokusil či pokusili v úseku mezi železničním přejezdem v obci Děhylov a železniční stanici v Ostravě-Třebovicích odcizit měděné elektrické kabely. Došlo tak k poškození čtyř měděných kabelů v délce 60 metrů, které byly uloženy v kabelovém betonovém žlabu podél trati, odcizeno nic nebylo, k přerušení provozu a k poškození obecně prospěšného zařízení rovněž nedošlo, příslušné právnické organizaci však byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 100 tisíc korun.

„V této souvislosti policisté žádají širokou veřejnost o svědecké informace k danému protiprávnímu jednání majetkového charakteru s cílem ustanovit osobu pachatele nebo osoby pachatelů. Tyto skutečnosti lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158, za což policisté děkují," vyzývá por. Bc. René Černohorský, tiskový mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezkenovinky.cz,foto:arch.)