Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Policie dopadla muže, který vykrádal automobily

Policie dopadla muže, který vykrádal automobily

Vrchní inspektor ostravské kriminální služby a vyšetřování sdělil v prvním týdnu měsíce března letošního roku obvinění čtyřiatřicetiletému muži z Ostravy hned pro tři přečiny a to přečin krádež, přečin poškození cizí věci a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Ilustrační foto
14.březen 2017 - 12:00

Muž měl celkem v sedmi případech na území města Ostravy vniknout do zaparkovaných motorových vozidel. Uvedených skutků se dopustil v období od měsíce července roku 2016 do začátku měsíce března letošního roku. Poté co zpravidla rozbil okna dveří vozidel, do těchto vnikl a odcizil zde uložené věci. Za vděk vzal například přenosnou GPS navigaci, zimní bundou nebo peněženkou s osobními doklady a platební kartou. Celkově měl způsobit poškozeným škodu dosahující téměř sto tisíc korun.


Policisté prováděli prověřování jednotlivých skutků a také zajišťování a vyhodnocování případných kriminalistických stop nebo kamerových záznamů. Jeden z uvedených skutků byl objasněn právě na základě vyhodnocení zajištěných kriminalistických stop, které obviněný na místě zanechal. Po jeho zadržení se muž kriminalistům doznal k dalším šesti případům vloupání do vozidel.

Uvedených skutků se dopustil, přestože byl za obdobné jednání v posledních třech letech již odsouzen. V případě, že bude tedy obviněný uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři léta. Uvedl pro Moravskoslezskenovinky.cz  por. Bc. Richard Palát, tiskový mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

 (jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)