Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Policie: Potřeboval si vybít vztek, poškodil čtyři osobní auta

Policie: Potřeboval si vybít vztek, poškodil čtyři osobní auta

Českotěšínští policisté v těchto dnech přijali oznámení o muži, který na ulici U Mlékárny měl poškozovat zaparkovaná auta. Policisté obvodního oddělení okamžitě vyjeli na místo oznámení.

Ilustrační foto
13. ledna 2022 - 12:00

Tam získali indicie a popis podezřelé osoby. Všechny informace předali kolegům z oddělení v terénu i strážníkům městské policie, kteří podezřelého zadrželi už za dalších dvacet minut.

Policisté zjistili, že 36letý důvodně podezřelý během chvilky postupně poškodil čtyři zaparkovaná vozidla. U vozidla Škoda Fabia zničil skleněnou výplň pátých dveří, u vozidla VW Polo rozbil čelní sklo. U třetího vozidla Škoda Fabia měl rozbít nejenom čelní sklo, ale i okénko předních dveří.


U dalšího vozu, opětovně to byla Škoda Fabia, rozbil čelní sklo a poškodil střechu. Majitelé předběžně vyčíslili škodu, která je ve výši zhruba 55 tisíc korun. Zadržený uvedl, že si jen potřeboval na něčem vybít vztek.

Ještě týž den zadrženému muži sdělili podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci a výtržnictví. Pachatel má z minulosti 12 záznamů v rejstřících trestů. V případě prokázání viny může být potrestán až tříletým odnětím svobody.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)