Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Policie žádá veřejnost při objasnění požáru nákladního auta

Policie žádá veřejnost při objasnění požáru nákladního auta

Kriminalisté z Ostravy-Poruby prověřují okolnosti krádeže a zapálení nákladního vozidla. Podle dostupných informací dne 27.února 2023 mělo být vozidlo značky Mercedes Benz, litevské značky MLF 429, bílé barvy zaparkováno na ulici Klimkovická v Ostravě-Porubě a to před penzionem.

Zahořelé auto
9. března 2023 - 07:41

V přesně nezjištěné době, nejdříve však od 03:30 do 04:57 hodin dosud neustanovený pachatel či pachatelé vozidlo odcizili a následně odjeli na polní cestu navazující na ulici Záhumení v Ostravě-Porubě a to v místě podjezdu silnice Rudná. Zde vozidlo v poli odstavili a úmyslně zapálili, čímž došlo k jeho totální devastaci. Samotný požár vozidla na tísňovou linku byl oznámen v čase 04:57 hodin.

Jak bylo zjištěno, ve vozidle se měly nacházet léky (oční kapky) v celkové prodejní ceně okolo 3 milionů korun, tyto se však při ohledání zahořeného vozidla nenašly.Kriminalisté 4. oddělení obecné kriminality Ostrava v souvislosti s prověřování tohoto činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti pachatele či pachatelů. I přes nekvalitní kamerový záznam, který se podařil zajistit, víme, že v inkriminovanou dobu měl jet poblíž místa zahoření s největší pravděpodobností cyklista, na kterého se nyní kriminalisté obrací.

Policie také žádá možné svědky, či řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala or. Bc. Eva Michalíková, tisková mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:krp msk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%