Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Poslední šance podepsat petici za zrušení dálničního poplatku

Poslední šance podepsat petici za zrušení dálničního poplatku

Petici za zrušení zpoplatnění dálnice D56 mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou, za kterou stojí třináct starostů, již podepsalo přes pět tisíc lidí. Vyplývá to z úterní  společné schůzky starostů v Žabni.

Starostové obcí
13. září 2020 - 12:00

Podpisy ale sbírají dál, celá akce finišuje. Podpisové archy budou lidem na obecních úřadech a radnicích k dispozici do 15. září. Následně budou zaslány Ministerstvu dopravy ČR, které do konce září přijímá připomínky k vyhlášce, kterou lze zpoplatnění na tomto úseku zrušit, přesněji řečeno, ve které lze tento úsek vyjmout ze seznamu zpoplatněných komunikací.

„Kvituji, že se k naší petiční aktivitě připojil také Moravskoslezský kraj, který je oprávněným orgánem k podání připomínek k vyhlášce ministerstva, kterou může být  zpoplatnění dálnice D56 v úseku mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou zrušeno. Tímto krokem nabere naše snažení na síle, a pokud se nám v rámci petice podaří nasbírat ještě více hlasů než doposud, budeme v Praze slyšet o to více,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher.

Petiční výbor je složen ze zástupců 13 obcí a částí Ostravy – jedná se konkrétně o Frýdek-Místek, Sviadnov, Paskov, Žabeň, Krmelín, Řepiště, Staříč, Fryčovice, Ostravu-Proskovice, Ostravu-Novou Bělou, Ostravu-Starou Bělou, Ostravu-Hrabovou a Ostravu-Jih.


Aktivně se zapojili i další obce, které mají na svých úřadech k dispozici petiční archy za zrušení dálničního poplatku mezi Frýdkem-Místek a Ostravou. Zájemci je tak mohou podepisovat i ve Starém Městě, Dobré, Vratimově nebo Raškovicích.

Ve Frýdku-Místku jsou petiční archy na informacích v budovách magistrátu na ulici Radniční ve Frýdku a taky v budově na ulici Politických obětí v Místku. Petici je nutné, dle zákona o právu petičním, podepsat osobně.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)