Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Požár bytu v ostravské ubytovně s 80 evakuovanými

Požár bytu v ostravské ubytovně s 80 evakuovanými

 Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 7.9.2018 v podvečer v ubytovně Hlubina v Ostravě-Hrabůvce u požáru bytové jednotky v 11.patře.

Z místa zásahu
9. září 2018 - 12:00

Požár se obešel bez zranění, ještě před příjezdem hasičů ubytovnu opustilo bez problémů 50 dospělých osob a 30 dětí. Předběžná škoda byla odhadnuta na 50 tisíc korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno čtvrt hodiny před 17. hodinou. Do Horní ulice v Ostravě-Hrabůvce vyjely tři ostravské jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Jih, Zábřeh a Fifejdy, včetně automobilového žebříku AZ 55 MB Arocs a automobilové plošiny AP 30 MB Econic, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů ze Zábřehu.


Hořelo v ložnici bytu v 11. patře, dveře od bytu byly při příchodu hasičů otevřeny, uvnitř žádná osoba nebyla. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 18 minut, za další půl hodiny byl zcela uhašen. Objekt byl odvětráván pomocí přetlakových ventilátorů.


Hasiči ještě zkontrolovali pomoci vypůjčeného univerzálního klíče všechny byty v 11. a 12. patře. Po jejich zásahu se lidé mohli vrátit do svých domovů. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval o zásahu por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS MSK.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)