Svátek má: Cecílie

Regiony

Velikost textu:

Požár několika autobusů v Dopravním podniku Ostrava

Požár několika autobusů v Dopravním podniku Ostrava

V sobotu večer byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje nahlášen požár autobusu v areálu Dopravního podniku Ostrava. K požáru bylo vysláno celkem sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Ilustrační foto
16. června 2019 - 12:00

V 18:57 hod. obdrželo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje informaci o požáru autobusu v areálu dopravního podniku Ostrava.

Na místo události byly ihned vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanice Slezská Ostrava a Ostrava-Fifejdy spolu s dobrovolnými kolegy z Ostravy-Radvanic a Ostravy-Heřmanic. Po příjezdu první jednotky byl ihned navýšen počet zasahujících jednotek o jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Přívoz spolu s dobrovolnými kolegy z Ostravy-Kunčiček.

Na místě zasahovalo cekem devět cisternových automobilů, jeden kombinovaný hasicí automobil, jenž ve svých útrobách vozí hned tři druhy hasebních látek, voda, pěna a hasící prášek, a také dva dopravní automobily. Hasiči lokalizovali požár za čtyřicet minut od nahlášení události, jeho celkovou likvidaci ukončili krátce před devátou hodinou večerní. Po likvidaci požáru zůstala na místě události po dobu jedné hodiny jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic, která prováděla dohled nad požářištěm.

Hasiči bojovali nejen s rozsáhlým požárem, ale také s vysokými teplotami vzduchu. I přes pravidelné a časté střídání hasičů na místě požáru, došlo k přehřátí u jednoho zasahujícího hasiče, který byl převezen do nemocnice.Požár zničil celkem sedm autobusů, dalších pět bylo poškozeno sálavým teplem. Hasiči požár likvidovali pomoci pěti vodních proudů.

Celková škoda nebyla zatím vyčíslena. Příčina vzniku požáru je v šetření Policie ČR a vyšetřovatelů Hasičského záchranného sboru.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí, HZS MSK.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)