Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Požár přístřešku s automobilem způsobil škodu za milión a půl

Požár přístřešku s automobilem způsobil škodu za milión a půl

Ve čtvrtek 19.1.2023, šestnáct minut po 11. hodině, zasahovalo sedm jednotek hasičů u požáru přístřešku se zaparkovaným automobilem v Mistřovicích, části města Český Těšín.

Z místa požáru
20. ledna 2023 - 12:00

Hasiči oheň likvidovali třemi proudy vody a místo požáru hlídali až do 16. hodiny. Škoda po požáru překročila jeden milión korun.

Operační středisko přijalo informaci o požáru rodinného domu v Mistřovicích v 11:16 hod. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Český Těšín a Havířov doplnění o místní dobrovolné hasiči Český Těšín-Mistřovice. Později si na místo velitel zásahu povolal profesionální jednotku z Karviné a dobrovolné jednotky z Těrlicka a Českého Těšína-Města a Českého Těšína-Mostů.

Jelikož se požár rozšířil z přístavku se zaparkovaným automobilem, který byl ohněm kompletně zničen, na vedlejší technickou plechovou místnost a dále se začal šířit i pod zateplení rodinného domu, nasadili hasiči k likvidaci plamenů tři vodní proudy. Vnitřkem budovy pak hlídali, aby se oheň nedostal do útrob rodinného domu.  Hasiči dostali požár pod kontrolu během hodiny, další hodinu jim zabrala likvidace, kdy během ní museli rozebírat konstrukce, vytahovat ohořelé věci z technické místnosti, rozebírat zateplení fasády domu a vyhledávat případná skrytá ohniska pomocí dvou termokamer.

Po likvidaci požáru zůstaly na místě události na dohled dvě dobrovolné jednotky. Kolem 16. hodiny se na místo vrátila i profesionální jednotka z Českého Těšína, aby mohlo být místo události předáno zpět majiteli.

Předběžná škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 1,5 miliónu korun, příčina požáru je v šetření. Během zásahu nedošlo ke zranění civilních osob ani zasahujících hasičů.
 

Moravskoslezskenovinky.cz informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí, HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%