Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Předregistrace pacientů do nové zubní ordinace proběhla důstojně

Předregistrace pacientů do nové zubní ordinace proběhla důstojně

V pondělí 21.listopadu 2022 se uskutečnila předregistrace do nové zubní ordinace SZZ Krnov ve Městě Albrechticích.

Předregistrace
22. listopadu 2022 - 12:00

Lidé mohli od 08:00 do 15:00 vyplnit formulář na webových stránkách nemocnice, případně jej mohli ve stejném čase odevzdat přímo v prostorách nově dokončené ordinace. „Zvolili jsme tyto dva způsoby přijetí žádostí o registraci. Pro seniory jsme měli k dispozici také tiskopisy přímo na místě. Celkem bylo přijato 2050 žádostí,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Formuláře nyní čeká zpracování a očíslování. Následně bude vylosováno tisíc čísel (pacientů), kteří budou do konce února 2023 obesláni SMS zprávou či e-mailem, ve kterém jim bude potvrzeno úspěšné přijetí žádosti. Ostatním nezbude nic jiného, než si hledat dál stomatologa.

Losování lístků u některých budí rozpaky, ale jde o jediný spravedlivý způsob. „Nechtěli jsme, aby nám před ordinací mrzli lidé od časného rána, či tam dokonce nocovali. To s důstojností nemá nic společného a je to proti zdravému rozumu i zdraví. Proto jsme se rozhodli a dali předem vědět, že nezáleží na čase podání žádosti, ale rozhodne los. Losovat se bude za přítomnosti zástupců města a nemocnice,“ dodal ředitel nemocnice Václavec.Samotní zájemci o předregistraci ocenili pohodový průběh podávání žádostí. „Přišla jsem raději o necelou hodinku dříve a chvíli si počkala. Odevzdání žádosti byl okamžik. Měli to dobře připravené. Teď budu doufat, že mě vyberou. Nic jiného mi nezbývá. Zubaře nemám několik let,“ okomentovala zoufalé hledání stomatologa seniorka Marie z Hynčic.

Příští pondělí bude nemocnice přijímat formuláře od 08:00 do 15:00 u polikliniky v Rýmařově a lidé budou moci opět vyplnit on-line formuláře přímo na webu www.szzkrnov.cz. Důležitou zprávou je, že ani v Rýmařově se zájemci nebudou muset v chladném počasí tlačit ve frontě. V případě, že bude přijato více žádostí, než je kapacita ordinace, rozhodne o nových pacientech i zde transparentní losování.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Bc. Jiří Krušina, Personální a marketingový náměstek SZZ Krnov.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto: Jiří Krušina)

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%