Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Přes desítku závad odhalili policisté na jedné jízdní soupravě

Přes desítku závad odhalili policisté na jedné jízdní soupravě

Policisté z „kamion týmu“ dálničního oddělení Frýdek-Místek v rámci kontroly zaměřené na nákladní vozidla zastavili na silnici I/48 v katastru obce Chotěbuz řidiče soupravy vozidel složené z nákladního vozidla a přívěsu.

Kontrolovaný kamion
22. května 2023 - 12:00

Při kontrole se pak nestačili divit, jelikož množství zjištěných závad na technickém stavu soupravy nebralo konce. Mezi závadami byla i jedna spadající do kategorie „nebezpečné“.

Na samotném nákladním voze odhalili 9 technických závad. Nebezpečnou závadu představoval zjevně prasklý brzdový kotouč. Mezi dalšími zjištěnými závadami byla například nesprávná funkce systému ABS, únik oleje z nádrže přídavného hydraulického zařízení, poškozené osvětlení vozidla či nefunkční bezpečnostní pás. Vozidlu dále chybělo předepsané označení maximální povolené rychlosti. U přívěsu pak bylo zjištěno dalších 7 technických závad obdobného charakteru, mimo jiné také sjetá pneumatika, absence zástěrek na všech kolech a nefunkční osvětlení.Policisté následně řidiči cizí státní příslušnosti zakázali další jízdu a na místě mu uložili kauci ve výši 10 tisíc korun. Přestupkové jednání řidiče i provozovatele poté zadokumentovali a oznámili příslušnému správnímu orgánu. Provozovateli tak hrozí pokuta až do výše 100 tisíc korun, řidiči pak pokuta až 10 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na jeden rok.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala nprap. Bc. Kateřina Kubzová, tisková mluvčí KŘP Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:krp msk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%