Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Přes milion korun na obnovu měšťanského domu ve Frenštátu

Přes milion korun na obnovu měšťanského domu ve Frenštátu

Město Frenštát pod Radhoštěm získalo z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury ČR dotaci ve výši 770 tisíc korun na obnovu kulturních památek.

Ilustrační foto
8. srpna 2022 - 12:00

Navíc měst v letošním roce na regeneraci památek využije dalších 100 tisíc korun, které získalo za vítězství v krajském kole soutěže "Cena za nejlepší přípravua realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón České republiky" a 224 tisíc přidá ze svého rozpočtu. Peníze budou použity na obnovu Měšťanského domu č.p. 16.

„Ministerstvo kultury poskytuje vlastníkovi kulturní památky příspěvek na obnovu prostřednictvím obce s rozšířenou působností, kdy o dotaci ze státního rozpočtu žádá tato obec a následně příspěvek poskytne vlastníkovi kulturní památky. V letošním roce Zastupitelstvo města Frenštátu pod Radhoštěm na základě doporučení Pracovní skupiny pro regeneraci městské památkové zóny rozhodlo o poskytnutí této dotace navýšené o povinnou finanční spoluúčast města Ing. Materovi, který je vlastníkem měšťanského domu č.p. 16,“ uvedla Lucie Cábová, projektová manažerka z odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm. Město Frenštát pod Radhoštěm přispěje částkou 224 tisíc korun.Finanční příspěvek v celkové výši 1 094 000 korun je určen na obnovu střešní konstrukce a fasádu Měšťanského domu č.p. 16. Veškeré obnovovací práce budou realizovány pod přímým dohledem pracovníků Národního památkového ústavu v Ostravě a začít by měly v měsíci září.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová, tisková mluvčí, Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)