Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Přestavba bývalých městských jatek běží podle plánu

Přestavba bývalých městských jatek běží podle plánu

Rekonstrukce bývalých městských jatek v centru Ostravy na galerii moderního umění Plato úspěšně pokračuje. Po náročných demolicích a výkopech se práce zdárně překlopily do budování nového objektu.

Vizualizace projektu
9. října 2020 - 12:00

Cíl zachovat a navrátit historické hodnoty zůstává. Známá je také budoucí podoba prostranství kolem historické budovy, které se bude upravovat, stejně jako objekt, podle studie polského ateliéru KWK Promes Roberta Konieczného.

Po mnoha letech nejasností, co bude s historickou budovou jatek v centru Ostravy, se nyní už půl roku intenzivně pracuje na její kompletní rekonstrukci, která by měla být hotova do konce příštího roku. Autoři celé koncepce ze studia KWK Promes nyní připravili také návrh na úpravu prostranství kolem objektu. ¨

"Jsme rádi, že reagovali na výzvu města a návrh Plata a pod vedením MAPPY připravili originální přístup k veřejnému prostoru, který nám do okolí jatek místo původně plánovaných betonových ploch přinese kus přírody," řekl primátor Ostravy Tomáš Macura.


Konkrétní aktivity na záchranu areálu zahájilo město Ostrava před více než pěti lety. Historický objekt odkoupilo od společnosti Bauhaus spolu s dřívějším hobbymarketem a přilehlými pozemky v listopadu 2016 za 80 milionů korun.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)