Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Preventivní akce moravskoslezských policistů „KDO S KOHO“

Preventivní akce moravskoslezských policistů „KDO S KOHO“

Komisař oddělení tisku a prevence v úzké spolupráci s policisty z opavského Obvodního oddělení oslovil během dvou a půl hodin preventivní činnosti na tři desítky zákazníků.

Preventivní akce „KDO S KOHO“
1. prosince 2017 - 12:00

V rámci blížících se Vánoc spojených s koncem roku 2017 a hlavně v období předvánočního nákupního shonu se i policisté a kriminalisté Územního odboru Policie České republiky v Opavě zapojili a budou se i nadále zapojovat do preventivní akce s názvem „KDO S KOHO“.

Tento projekt moravskoslezských policistů byl na teritoriu opavského okresu v těchto dnech realizován v supermarketu na ulici Krnovské v Opavě, městské části Jaktař, a to v odpoledních hodinách 24. listopadu 2017, tedy symbolicky přesně měsíc před Štědrým dnem.

Komisař oddělení tisku a prevence v úzké spolupráci s policisty z opavského Obvodního oddělení oslovil během dvou a půl hodin preventivní činnosti na tři desítky zákazníků přímo v prodejně, ale rovněž i na parkovišti marketu při jejich parkování automobilů či při nakládání nakoupeného zboží.  

Ač policisté a kriminalisté neustále nabádají širokou veřejnost na svou obezřetnost při nakupování, přesto čas od času dochází ke krádežím osobních věcí, dokladů, finančních hotovostí, platebních karet, tašek, aktovek, batohů a svrchního ošacení. Tyto a další cennosti nezřídka bývají volně odložené v nákupních vozících, jsou na viditelných místech v zaparkovaných automobilech, uzamčených ale i řádně nezajištěných.


Kromě této trestné činnosti mající znaky přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku dochází v prodejnách i k dalšímu protiprávnímu jednání, které lze rovněž kvalifikovat jako přečin krádeže nebo jako přestupek proti majetku. Na tomto posouzení závisí nejen cena odcizeného zboží, ale například i minulost osoby pachatele, zda se u něj jedná o opakované jednání (přečin krádeže) a tudíž o recidivu.

„Krádež věcí z nákupního vozíku patří k nejčastějším způsobům krádeží. Stačí k ní jen malý okamžik nepozornosti!“

„Krádež věcí z prostoru řidiče či spolujezdce v době, kdy ukládáte nákup do kufru Vašeho vozu, je velmi častá!“

„V prostředcích hromadné dopravy se koncentruje větší množství lidí v malém prostoru, tohoto umí kapsáři obratně zneužívat!“


Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Bc. René Černohorský, komisař Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:pčr)