Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Při nehodách došlo k úmrtí jedné osoby a několik osob bylo zraněno

Při nehodách došlo k úmrtí jedné osoby a několik osob bylo zraněno

Několik vážných dopravních nehod zaměstnalo během pátečního odpoledne a sobotního rána Moravskoslezské hasiče.

Nehoda Radvanice
4. března 2019 - 12:00

K celkem pěti vážným nehodám vyjížděli po pátečním odpoledni 1. 3. 2019 hasiči z Moravskoslezského kraje. Dopravní nehody zaměstnaly celkem šest jednotek profesionálních hasičů z Moravskoslezského kraje, jednu jednotku z kraje Olomouckého a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje. Jednalo se převážně o dopravní nehody osobních vozidel a jednoho autobusu. U nehod přišla o život jedna osoba a několik osob bylo zraněno.

První tři nehody se staly v rozmezí 4 minut. První v čase 15:57 hod. byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda v Ostravě, městské části Radvanice, kde došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Ostrava-Slezská Ostrava a Ostrava-Fifejdy spolu s dobrovolnými kolegy z Ostravy-Radvanic. Hasiči po příjezdu na místo události provedli protipožární opatření a bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení z vozidla vyprostili dvě osoby. Po vyšetření nehody Policií ČR provedly jednotky úklid komunikace od provozních kapalin, trosek z dopravní nehody a plně zprovoznily dopravu.

Druhá nehoda byla na operační středisko hasičů nahlášena v čase 16:00 hod., kdy došlo ke sjetí autobusu do příkopu v lokalitě obce Staré Město v okrese Bruntál. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Bruntál spolu s dobrovolnými kolegy z Bruntálu. Na místě hasiči vyprostili za použití nastavovacího žebříku z autobusu 4 zraněné osoby, které předali přítomným zdravotníkům záchranné služby, zajistili autobus proti požáru a následně po vyšetření nehody a vyproštění autobusu hasiči uklidili a zprovoznili komunikaci. V autobuse cestovalo celkem 25 osob. Hasiči zajistili nezraněným cestujícím náhradní autobusovou dopravu hasičským autobusem dislokovaným na stanici v Bruntále.

Třetí dopravní nehoda byla na operační středisko hasičů nahlášena v čase 16:01 hod., kdy došlo k převrácení vozidla na střechu v obci Štěpánkovice v okrese Opava. U této nehody došlo ke zranění 4 osob, které ve vozidle cestovaly. Hasiči zajistili místo nehody, pomohli s naložením vozidla na odtahovou službu, uklidili komunikaci a následně se vrátili zpět na základnu.

Poslední dvě nehody se staly po 19 hodině v rozmezí 36 minut. První nehoda se stala v čase 19:31hod. a došlo při ní k nehodě 3 osobních automobilů dálnici D1. Na místo ihned vyjela profesionální jednotka ze stanice Nový Jičín spolu se svými profesionálními kolegy z Olomouckého kraje ze stanice Hranice. Hasiči po příjezdu na místo události zajistili místo nehody, poskytli zraněným osobám předlékařskou pomoc a po příjezdu posádek Zdravotnické záchranné služby jim asistovali při naložení zraněných do přistavených sanitních vozů. Po vyšetření nehody Policii ČR i zde hasiči uklidili a zprovoznili komunikaci.Poslední nehoda se stala v 19:57 hod., kde došlo k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu v Ostravě, městské části Kunčice. Na místo ihned vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Zabřeh se dvěma zásahovými automobily. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě vozidla, ve kterém zůstal zaklíněný řidič, který již nejevil známky života a přítomný lékař konstatoval zranění neslučitelná se životem. Hasiči proto vyčkali na místě události do vyšetření nehody přítomnou Policií ČR a následně provedli vyproštění těla z vozidla za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Následně byl na místo povolán vyprošťovací speciální automobil ze stanice Ostrava-Zábřeh, který pomohl havarované vozidlo vyprostit zpět na komunikaci. Po naložení vozidla na odtahovou službu hasiči provedli úklid, zprovoznění komunikace a vrátili se zpět na svou základnu.

Ani sobotní ráno nepřineslo Moravskoslezským hasičům klid od dopravních nehod. Od brzkého rána až po sobotní odpoledne se staly již tři dopravní nehody. K jedné z dopravních nehod vyjížděli do obce Kyjovice v okrese Opava i profesionální hasiči ze stanice v Bílovci, kde došlo k nehodě osobního automobilu, které sjelo mimo komunikaci a převrátilo se na bok. Jednotka zajistila vozidlo proti dalšímu pohybu a provedla protipožární opatření. Po vyšetření nehody Policií ČR si velitel zásahu povolal na místo opět vyprošťovací speciál ze stanice Ostrava-Zábřeh, který vozidlo vyprostil zpět na komunikaci. Během vyprošťování havarovaného automobilu byla komunikace uzavřena. Následně provedla jednotka z Bílovce úklid a zprovoznění komunikace a vrátila se zpět na základu očekávat, kdy jim a jejich kolegům v celém Moravskoslezském kraji bude opět vyhlášen poplach.

Moravskoslezskénovinky.cz informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí HZS

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzsmsk)