Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Při požáru bytu v Ostravě-Vítkovicích hasiči evakuovali deset osob

Při požáru bytu v Ostravě-Vítkovicích hasiči evakuovali deset osob

Celkem tři jednotky hasičů zasahovaly krátce před 15. hodinou, ve čtvrtek 17.11.2022, u požáru bytu v ostravské městské části Vítkovice. Z bytového domu museli hasiči evakuovat deset osob, z toho dvě děti. Požár zničil celý byt.

Z místa požáru
18. listopadu 2022 - 07:00

 Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena ve 14:46 hod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů z ostravských stanic Zábřeh a Fifejdy, spolu s nimi dobrovolní kolegové z Ostravy-Zábřehu. Hasiči kromě pěti cisteren měli k dispozici i jeden automobilový žebřík. Během zásahu si velitel zásahu povolal na místo události i evakuační autobus.

 Po příjezdu hasičů na místo události byl byt již celý v plamenech. Hasiči tak museli z domu, který měl 4. patra, evakuovat celkem deset osob. Dvě osoby hasiči museli vyvést ve speciálních vyváděcích maskách. Mezi evakuovanými osobami byly i dvě děti. Všech deset osob bylo na místě ošetřeno přítomnými zdravotníky. Jedno z dětí muselo být odvezeno do nemocnice, ostatní osoby zůstaly na místě události a hasiči pro ně přistavili evakuační autobus, který jim poskytl, po zbylou dobu zásahu, zázemí a tepelný komfort. Po celou dobu zásahu byl dům odpojen od elektrické energie a plynu.Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během 40 minut. Další dvě hodiny zabrala hasičům likvidace požáru. Na odvětrání zakouřených prostor hasiči nasadili přetlakovou ventilaci. Vybavení bytu, z důvodu dohledání skrytých ohnisek, museli hasiči vyhodit z okna před dům. Příčina vzniku požáru je v šetření hasičů a policie. Škoda, kterou napáchal požár, byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.  

Moravskoslezskenovinky.cz informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí, HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%