Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Primátor se starostou Otic projeli novou cyklostezku

Primátor se starostou Otic projeli novou cyklostezku

Opavu a Otice spojuje nová asfaltová cyklostezka. Ta nahrazuje starou polní cestu, kterou využívalo hodně cyklistů i chodců.

Ilustrační foto
4. prosince 2017 - 12:00

V pátek odpoledne si spojnici Opavy a Otic projeli na kole primátor Opavy Radim Křupala a starosta Otic Vladimír Tancík.

Stavba 760 metrů dlouhé cyklostezky začala v srpnu, dokončena byla v půlce listopadu a slavnostně otevřena první prosincový den. V budoucnu by pak měla pokračovat dál směrem na Litultovice a Jakartovice. V Opavě se napojuje na cyklostezku vedoucí po Englišově ulici.

„Jsem velmi rád, že poslední dva primátoři Opavy vyslyšeli můj hlas a dohodli jsme podmínky, za nichž se stavba zrealizovala. Děkuji úředníkům Magistrátu města Opavy za podporu a vyvinuté úsilí. Přeji všem cyklistům, aby jim stezka dobře sloužila při jízdách do práce, za nákupy i zábavou a sportem,“ řekl starosta Otic Vladimír Tancík.


„Je moc dobře, že se cyklostezku podařilo dokončit a otevřít. Je důležitá jak pro lidi, kteří jezdí do Opavy za prací, zábavou či nákupy, tak i pro rekreační cyklisty. Ti teď mohou využívat bezpečnou stezku,“ uvedl primátor Opavy Radim Křupala.

Výstavba přišla na zhruba 2,6 milionu korun, 85 % pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infastruktury. Moravskoslezskenovinky.cz inormoval Mgr. Roman Konečný z Magistrátu města Opavy.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)