Svátek má: Dominik

Regiony

Velikost textu:

Prodej Dukelských kasáren v Opavě může pokračovat

Prodej Dukelských kasáren v Opavě může pokračovat

V polovině října požádal neúspěšný zájemce o koupi areálu Dukelských kasáren okresní soud v Opavě o pozastavení jeho prodeje. Soud mu vyhověl, ačkoliv měl k dispozici pouze jednostranný názor na věc.

Objekt Dukelských kasáren.
22. listopadu 2020 - 12:00

Podle právníků magistrátu bylo vydání předběžného opatření nesprávné, město proto vzápětí zaslalo návrh na jeho zrušení na odvolací Krajský soud v Ostravě. Ten toto předběžné opatření s okamžitou platností zrušil.

"Jsem rád, že nám soud dal za pravdu. Velice mě těší, že se v prodeji areálu, který dlouhá leta jen chátral, může pokračovat a lokalita se konečně dočká smysluplného využití," uvedl primátor Tomáš Navrátil.

Vedení města si je vědomo, že tím soudní spor s neúspěšnou firmou nekončí, je však přesvědčeno, že se při prodeji nedopustilo žádné chyby. V jeho názoru ho utvrzuje i již dříve vydané stanovisko Ministerstva vnitra, které konstatuje, že město při prodeji postupovalo správně, legálně a legitimně a jednalo ve prospěch veřejného a občanského zájmu.Případ Dukelských kasáren už uzavřel i Úřad pro hospodářskou soutěž, který také obdržel podnět k jeho přezkoumání. Ten se jím zabývat vůbec nebude, protože na proces prodeje městského majetku se nevztahuje zákon o zadávání veřejných zakázek.  

Město hodlá hned v pondělí 23. listopadu znovu podat návrh na vklad na katastr nemovitostí. V Dukelských kasárnách by mělo vyrůst 300 nových bytů.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Opavy)