Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Provozovatelé turistických atraktivit, ukončete vstupy zdarma!

Provozovatelé turistických atraktivit, ukončete vstupy zdarma!

S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci vyzval Moravskoslezský kraj atraktivity, aby přestaly návštěvníkům nabízet bezplatné vstupy.

Ilustrační foto
18. října 2020 - 12:00

Tato výzva má zmenšit zájem turistů a pomoci zmírnit šíření koronaviru. Projekt VSTUPY ZDARMA by tak měl s okamžitou platností skončit.

„Vzniklá situace nás samozřejmě netěší. Cestovní ruch utrpěl už na jaře a teď zažívá další ránu. Vládní usnesení k dnešku uzavřelo muzea, galerie, výstavní prostory, hrady, zámky a obdobné historické nebo kulturní objekty, hvězdárny a planetária. V tomto usnesení nejsou zmíněny například rozhledny, stezky a jiné venkovní typy turistických atraktivit. Vzhledem k těmto nejasnostem a zhoršující se epidemiologické situaci jsme vyzvali všechny provozovatele turistických atraktivit, aby už návštěvníkům nenabízeli bezplatné vstupy, “ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.


Do projektu je zapojeno téměř šest desítek atraktivit na území regionu. Předčasné ukončení projektu nebude považováno za porušení dotačních podmínek. „Velice si vážíme spolupráce se všemi provozovateli atraktivit, a ještě jednou jim děkujeme, že se do projektu zapojili. Cestovní ruch se nám tak alespoň koncem léta podařilo oživit. Zářijová návštěvnost byla opravdu vysoká, v mnoha případech se dokonce rovnala číslům z loňského září a října dohromady. Často padaly i rekordy v denní návštěvnosti, z čehož profitovali také podnikatelé z okolí jednotlivých atraktivit. Teď je ale nejdůležitější ochrana zdraví a bezpečnosti. Chtějí-li lidé vyrazit někam za poznáním, doporučuji, ať vyrazí do přírody, Moravskoslezský kraj v tomto ohledu nabízí spousty jedinečných míst,“ uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)