Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Prvním miminkem Vítkovické nemocnice je chlapec Matteo

Prvním miminkem Vítkovické nemocnice je chlapec Matteo

Prvním miminkem narozeným v roce 2019 ve Vítkovické nemocnici, a zároveň i prvním miminkem narozeným v porodnicích skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji, je chlapec Matteo.

Návštěva a blahopřání u Mattea
4. ledna 2019 - 12:00

Narodil se v čase 1:38 s porodní váhou 3200 gramů a mírou 49 centimetrů. Jeho maminka, první rodička letošního roku, přijela do porodnice rodit z obce Markvartovice na Hlučínsku. Patnáctikilometrová cesta, kterou letošní první rodička absolvovala, přitom není u nastávajících maminek ve Vítkovické nemocnici nijak výjimečná. Maminky zde totiž zdaleka nepřijíždějí jen z Ostravy a nejbližšího okolí, ale naopak běžně cestují z Opavy, Bohumína, Havířova, Třince, Českého Těšína či Nového Jičína.

Porodnice Vítkovické nemocnice je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem. Moderní porodní oddělení nabízí budoucím maminkám tři samostatné porodní boxy s úplným sociálním zázemím. Rodičky také mohou využít možnost přítomnosti otce u porodu, a to včetně císařského řezu. Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí.


Nemocnice zároveň intenzivně podporuje kojení, provozuje bezplatnou laktační poradnu a poskytuje poradenství pro odvykání kouření u matek.

Na fotografii: Vedení Vítkovické nemocnice a.s. a starostka obvodu Ostrava Vítkovice blahopřeji k prvnímu dítěti Ostravy roku 2019.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala mluvčí společnosti Agel Lucie Drahošová.

(jv, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: Agel)