Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Putovní ČEZ Akademie radí, jak na úspory. Teď míří do Frýdku-Místku

Putovní ČEZ Akademie radí, jak na úspory. Teď míří do Frýdku-Místku

Jak ušetřit za energie? Je vhodné pořídit si fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo? Jakou zvolit fixaci? Jak nejlépe nastavit zálohy, aby se člověk vyhnul zbytečným nedoplatkům?

Ilustrační foto
8. listopadu 2023 - 12:00

S těmito a mnoha jinými tématy poradí odborníci z ČEZ Akademie, která se otevře ve čtvrtek a v pátek 9. a 10. listopadu v Zákaznickém centru ČEZ ve Frýdku-Místku. Kromě osobního poradenství mohou zájemci navštívit přednášky o aktuální situaci v energetice. Na akci může přijít kdokoliv – zákazníci ČEZ i jiných společností. Není třeba se na ni registrovat a je zdarma.

ČEZ Akademie, která probíhá jako roadshow se zastávkami po celé republice, už má za sebou stovky příběhů lidí, kterým pomohla zvolit ideální produkt s vhodnou fixací nebo nabídla inspirativní informace, do jakých úspor investovat. „Hodně oblíbené jsou přednášky odborníků, kteří lidem laickou formou přibližují aktuální dění v energetice,“ řekl mluvčí ČEZ Vladislav Sobol a dodal, že lidé rodiče mohou na akci vzít i děti. „Pro ty máme speciální brýle s virtuální realitou ReakTOUR, které je přenesou do běžně nepřístupných míst českých jaderných elektráren,“ dodal Sobol.Zákazníkům ČEZ experti poradí, jak nejlépe využívat zákaznický portál a aplikaci MŮJ ČEZ. Pro klienty všech firem připravují organizátoři osobní konzultace například na téma zavádění úsporných opatření v domácnosti, pořízení fotovoltaiky či tepelného čerpadla nebo správného nastavení záloh. Hodit se může i návod, jak si poradit s případným vysokým nedoplatkem za energie.

Současná Roadshow doplňuje dosavadní sérii webinářů zaměřených na konkrétní témata, která zákazníky trápí, například jak uspořit za vytápění, jak financovat fotovoltaiku, jak pečovat o svůj plynový kotel a podobně. Všechna videa lidé najdou na webu www.cezakademie.cz. Letos již ČEZ Akademie zavítala do jedenácti měst a ve Frýdku-Místku své letošní putování zakončí. Otevřena bude v Zákaznickém centru ČEZ na ulici J. V. Sládka v centru Místku ve čtvrtek 9. a v pátek 10. listopadu vždy od 9 do 16 hodin.    

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:cez)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%