Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Radní ve Frýdku-Místku rozhodli o nových akcích pro město

Radní ve Frýdku-Místku rozhodli o nových akcích pro město

Radní města na svém červnovém zasedání rozhodli mimo jiné o opravě komunikace v Lískovci, o smlouvě s výstavbou nového workoutového hřiště v areálu základní školy na ulici Jiřího z Poděbrad na sídlišti Slezská.

Ilustrační foto
23. června 2020 - 12:00

„Na minulé radě jsme rozhodli o opravách komunikací a chodníků v různých lokalitách města za více jak 4 miliony korun. Na základě špatného stavu a taky požadavku občanů bude opravena část komunikace na ulici Třebízkého a Politických obětí v Místku, opravou projde i dolní úsek komunikace na ulici Emy Destinové v Místku. Nový povrch dostanou chodníky ve vnitrobloku mezi ulicemi Rokycanova, Růžový pahorek, Revoluční a část chodníku na ulici Lískovecká. Nyní jsme rozhodli o další opravě za více jak 800 tisíc korun, a to opravě komunikace v Lískovci, přesněji v úseku podél hřbitova a taky kolem školy,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Krom jiného už byl položen nový asfaltový koberec na ulici Václava Talicha na sídlišti Riviera v Místku. Náklady přesahují jeden milion korun.  Radní rozhodovali také o uzavření smlouvy k výstavbě nového workoutového hřiště.

Workoutová hřiště jsou nejen na sídlištích, například ve vnitrobloku na Staré Slezské, ale také u základních škol, konkrétně v areálu 8. ZŠ v Místku a 5. ZŠ ve Frýdku. Teď vznikne další workoutové hřiště u 11. ZŠ, říká se jí taky zelená, na sídlišti Slezská.


Cvičební prvky budou z kovových a dřevěných materiálů, budou tam bradla, žebřiny, různé typy hrazd – lomené, dělené svislé a podobně, bude tam i šikmá otočná lavice a stupňovaná lavice. Upravena bude i dopadová plocha, kterou bude tvořit mimo jiné i pryžová dlažba. Náklady činí 321 tisíc korun, což je o 92 tisíc méně, než byla předpokládaná cena.

„Naším záměrem je rozšiřovat nabídku volně přístupných pohybových aktivit pro občany města a podporovat tak pohyb a zdravý životní styl. Workoutová hřiště to splňují, takže je hodláme budovat i na dalších místech ve městě,“ dodal primátor Pobucký.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor kancelář primátora)