Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Recidivista kradl a loupil

Recidivista kradl a loupil

Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 36letému muži, který zřejmě přepadl prodavačku a ve dvou případech nezaplatil za zboží.

Ilustrační foto
4. prosince 2018 - 12:00

Důvodně podezřelý 23. listopadu na prodejní ploše v karvinské městské části Mizerov vzal láhev vína a prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. O několik dní později na prodejní ploše hypermarketu v městské části Ráj vzal jídlo a alkohol v hodnotě zhruba 360,- Kč a ve zkušební kabince zboží konzumoval.

Mezi těmito krádežemi v prodejnách se pravděpodobně dopustil jednoho přepadení. V prodejně tabákových výrobků chytil ženu pod krkem a požadoval peníze. Prodavačka začala křičet, násilník se lekl a z prodejny utekl, aniž by cokoli odcizil.


Policisté zjistili, že v srpnu letošního roku byl muž pravomocně uznán vinným ze spáchání přečinu krádeže. Podezřelý muž byl v minulosti již několikrát soudně trestán.

Teď ho komisař obvinil ze spáchání pokračujícího přečinu krádež a zvlášť závažného zločinu loupež. Soud vyhověl návrhu státního zástupce a rozhodl o vazebním stíhání. O případu informovala Moravskoslezskenovinky.cz policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: arch.)