Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Rehabilitační oddělení Nemocnice Podlesí prošlo radikální proměnou

Rehabilitační oddělení Nemocnice Podlesí prošlo radikální proměnou

Rehabilitační oddělení Nemocnice Podlesí v Třinci dostalo nový kabát a ve zrekonstruovaných prostorách nyní nabízí více komfortu.

MUDr. Filip Tomíček s novou perličkovou vanou
9. května 2018 - 12:00

Díky dvouměsíční přestavbě splňuje nově upravená rehabilitace vysoké požadavky po stránce bezpečnosti a estetické úrovně. V rámci rekonstrukce bylo rehabilitační oddělení vybaveno také čtyřmi moderními přístroji. Celková investice do rekonstrukce a pořízení přístrojů vyšla na téměř 800 tisíc korun.

„Cílem rekonstrukce bylo vytvořit moderní centrum komplexní rehabilitační péče odpovídající současným trendům a požadavkům na kvalitní péči pro pacienty s poruchou pohybového systému, pacienty neurologické a pacienty s onemocněním srdce,“ říká primářka rehabilitačního oddělení MUDr. Barbora Ryšková s tím, že zrekonstruované pracoviště umožní snížení čekacích lhůt na procedury, rozšíření spektra poskytované rehabilitační péče, včasnější nástup léčby a výrazné zkrácení rekonvalescence, zejména po úrazech. „Upravené prostředí znamená významné zlepšení i pro pacienty se sníženou mobilitou,“ doplnila primářka.

V rámci rekonstrukce byla provedena kompletní přestavba části vodoléčby, pořízená nová protiskluzová podlaha a kachličkami obloženy stěny. Nové dveře zajišťují tepelný komfort a více soukromí pro pacienty. „V rámci přestavby vznikla i další nová místnost, která je určena pouze pro magnetoterapii. Také a uvolnily se prostory pro cvičení pacientů na posilovacích strojích,“ sdělila MUDr. Ryšková.

Přibývá pacientů se závažnějšími formami žilní nedostatečnosti
 
Rehabilitační oddělení bylo také nově vybaveno čtyřmi moderními přístroji. Nová perličková vana s podvodními tryskami nahradila starší typ. Zcela nově byl pořízen přístroj pro elektrodistanční terapii, který se využívá zejména u pacientů po úrazech.

„Přístroj pro aplikaci plynových injekcí byl nahrazen novým bezpečnějším vybavením. Nakonec byl pořízen přístroj pro elektro-ultrazvukovou vakuovou terapii, který budeme využívat nejen v naší ambulanci, ale také v našem detašovaném pracoviště v Bystřici,“ uzavřela primářka.

Rehabilitační oddělení Nemocnice Podlesí v Třinci poskytuje komplexní léčebně rehabilitační a fyzioterapeutické služby. Specializuje se zejména na rehabilitaci pacientů po infarktech myokardu, operacích srdce, operacích cév na dolních končetinách, léčbu poúrazových a pooperačních stavů pohybového aparátu i sportovní fyzioterapii.
 
Moravskoslezskénovinky.cz o výsledcích rekonstrukce informovala Mgr.Radka Miloševská, tisková mluvčí Agel a.s..


(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)