Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Řidiči o víkendu pili, jezdili a bourali

Řidiči o víkendu pili, jezdili a bourali

Řidič (61 let) v sobotu večer usedl za volant osobního vozidla Škoda Octavia. Na ulici Březová začal couvat, a jeho jízda odpovídala jeho stavu.

Havarovaný Mercedes Benz Vito
10.duben 2017 - 12:00

Nejprve naboural do vozidla Škoda Felicia, které bylo zaparkováno za ním, a odjel. Na křižovatce ulic Březová a Dačického narazil do zadní části zaparkovaného vozidla Škoda Felicia a opět odjel. Řidič objel obytný blok, své vozidlo odstavil na ulici Březová. Zkouška na alkohol byla pozitivní, hodnota dosáhla i po opakované testu dvě promile. Podezřelý muž byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


V sobotu odpoledne řidič (50 let) osobního vozidla Mercedes Benz Vito jel ve směru od ulice Ostravská k ulici Karvinská. I když jel po hlavní komunikaci, v prostoru křižovatky, z nezjištěných příčin narazil do zadní části automobilu Kia Ceed, který byl zaparkován při pravém okraji vozovky.

Po kolizi řidič Mercedesu nezastavil a pokračoval dál v jízdě. Zakrátko odbočil z hlavní na místní komunikaci ulice Kolonie, kde narazil do oplocení pozemku u domu. A znovu nezastavil a ujel. Netrvalo dlouho a řidič, který poškodil vozidlo a plot byl policisty vypátrán na ulici Slezská. Pokyny k zastavení řidič uposlechl až na ulici Kolonie.

Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla pozitivní. Naměřená hodnota překročila hranici dvě promile.  

Řidič byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 O případech informovala Moravskoslezskenovinky.cz por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, tisková mluvčí KŘP Karviná.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:krpmsk)