Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Řidička srazila svým autem pětiletého chlapce

Řidička srazila svým autem pětiletého chlapce

Kolem půl šesté odpolední 6.června 2018 řídila 39letá žena z Vítkovska osobní motorové vozidlo tovární značky Toyota Yaris po ulici Československé armády v Budišově nad Budišovkou.

Dopravní nehoda-ilustrační foto
8. června 2018 - 12:00

Přičemž s největší pravděpodobností včasně nezaregistrovala a bezpečně nezareagovala v těchto místech na právě přibíhajícího 5letého místního chlapce.

Po následném střetu zůstal nezletilý chodec zaklíněn pod automobilem a byl okamžitě vyproštěn otcem a dalšími přítomnými osobami, a to po nadzdvižení vozu.


Vzhledem k podezření na zranění těžšího charakteru byl chlapec letecky transportován do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost návykových látek v těle řidičky vyzněly negativně, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je tak nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty.

V dané souvislosti se nyní zjišťuje, zda mohla být naplněna skutková podstata některého z trestných činů, například přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. O události informoval Moravskoslezskenovinky.cz policejní komisař René Černohorský.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: arch.)