Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

S divadlem Loutkový svět se děti vypravily na dobrodružný příběh

S divadlem Loutkový svět se děti vypravily na dobrodružný příběh

Do posledního místa se v neděli 18. září 2022 přesně o půl čtvrté zaplnil malý sál frenštátského Domu kultury malými i velkými diváky, kteří si nenechali ujít další z pravidelných pohádek.

Z akce
20. září 2022 - 12:00

Letošní pohádkové neděle jsou prozatím uváděny v plánovaných termínech a v pořadí už čtvrté představení, tentokrát v režii ostravského divadla Loutkový svět, představilo divákům veselý, poučný i napínavý podzimní příběh.

S divadlem Loutkový svět se ve Frenštátě pod Radhoštěm potkáváme pravidelně už několik let, ať už v rámci nedělních pohádek nebo na řadě dalších akcí v rámci frenštátského kulturního léta. Díky skvělým hercům Kateřině Svobodové a Davidu Velčovskému ožívají originální loutky Strašfuňák a Funilka. A právě společně s nimi se děti přenesly do podzimního příběhu, ve kterém se Funilka snažila popletenému Strašfuňákovi vysvětlit, jak se příroda chová na podzim a jak se zvířátka připravují na zimu. Do představení byly i tentokrát aktivně zapojeni ti nejmenší diváci. Děti naprosto bezpečně poznávaly stopy zvířátek a také věděly čím se zvířátka živí, že to rozhodně nejsou řízky, hamburgery a hranolky, jak si myslel Strašfuňák. No a potom začal napínavý detektivní příběh, protože na scéně se začala objevovat různá zvířátka, která vždy měla na sobě mašličku a nikdo nevěděl co to znamená. Zvířátek přibývalo a tak musela Funilka se Strašfuňákem požádat o pomoc také děti, které se třeba o veverku, jezevce nebo ježka přímo na pódiu staraly a krmily je. Tajemné mašličky nakonec všechny dovedly za létajícím drakem, se kterým je ta správná podzimní zábava. Závěrečná písnička přešla v bouřlivý potlesk a děti od Strašfuňáka a Funilky po představení ještě dostávaly kartičky s jejich fotografií.Nedělní pohádkové představení připravuje Městské kulturní středisko ve spolupráci s Odborem sociálních věcí ve Frenštátě pod Radhoštěm v duchu hesla "To je super novina, jdeme celá rodina."

Předposlední, pátá pohádková neděle se chystá na neděli 16. října 2022. Diváci se můžou těšit na pohádku v podání divadla KAPSA z Andělské hory. Ti tentokrát do Frenštátu přijedou s dětským pohádkovým písničkálem Nešťastný  šafářův  dvoreček, který má na svém kontě řadu ocenění, mimo jiné i cenu mezinárodní poroty za inscenaci pro děti z chorvatského Trogiru nebo cenu euro poslankyně Zuzany Roithové za inscenaci pro děti.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Zuzana Kalinová, Městské kulturní středisko, Frenštát pod Radhoštěm.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:Ondřej Rosa)

Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%