Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Sanitky Nemocnice Ostrava-Vítkovice jsou enormně vytížené

Sanitky Nemocnice Ostrava-Vítkovice jsou enormně vytížené

Transportů pacientů s covidem, kteří nevyžadují hospitalizaci a mají nařízenu domácí léčbu, je oproti minulému týdnu v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice dvakrát tolik. Nejmladšímu pacientovi bylo 60 let, nejstaršímu 80.

Posádka covidově vytížených sanitek.
18. listopadu 2021 - 12:00

Vozový park dopravní služby nemocnice čítá 11 sanitek a v nepřetržité permanenci jsou nyní všechny. Pacienty s covidem do nemocnice přiváží záchranná služba. Ty, kteří ale nejsou ve stavu, vyžadujícím hospitalizaci, je třeba podle pravidel převézt zpět domů tak, aby nákazou neohrožovali další lidi.

Zatímco před týdnem jich bylo jen 13, nyní jich dopravní služba transportovala už přes 30. „V minulé covidové vlně jsme už náročné období zažili, jen nerad vzpomínám na den, kdy jsme kvůli karanténě najednou přišli o 13 řidičů. Nyní je celý tým kompletní, i tak však je služba daleko náročnější, než běžně bývá,“ říká vedoucí Dopravní zdravotní služby Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Ing. Mário Štiber.

Sanitky z Vítkovic vyjíždějí během posledních dní stejně jako před covidovou vlnou nepřetržitě 24 hodin, zajišťují totiž spádovou oblast celé Ostravy, ale i část Opavska. Dohromady během jednoho týdne převezou na stovce pacientů.


Dopravní zdravotní služba Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice v loňském roce převezlo celkem 25 099 pacientů, přičemž nejstaršímu klientovi bylo 101 let. Řidiči ujeli dohromady neuvěřitelných 344 tisíc kilometrů a zaměstnanci dispečinku průměrně denně odbavili 160 přijatých telefonátů s prosbou o převoz.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Nemocnice AGEL Ostrava - Vítkovice)