Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Sedm podezřelých záchytů zaznamenal Den prevence melanomu v Ostravě

Sedm podezřelých záchytů zaznamenal Den prevence melanomu v Ostravě

Vysoký zájem veřejnosti zaznamenal dnes Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Ostrava. Dvě lékařky kožní ambulance vyšetřily celkem 77 zájemců v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének.

Z vyšetření
30. května 2023 - 12:00

Výsledkem bylo hned pět podezřelých záchytů a dva potenciální melanomy.

Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pigmentových znamének pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě. Každá preventivní akce zatím vždy přinesla případy pacientů, které si lékaři převzali do další odborné péče. Výjimkou nebyl ani květnový Den prevence melanomu.

„Díky Dni prevence melanomu jsme odhalili patologická ložiska u sedmi pacientů. V pěti případech se jednalo o podezření na bazaliom, který je vůbec nejčastějším kožním nádorem, ale ve dvou případech se jednalo o významné podezření na melanom,“ popisuje MUDr. Václav Sobek, MBA, vedoucí lékař Polikliniky AGEL Ostrava.Kožní ambulance Polikliniky AGEL Ostrava na Tyršově ulici je k dispozici všem pacientům čtyři dny v týdnu (kromě pátků). Disponuje i moderním digitálním dermatoskopem DermoScan s celotělovým skenerem. Zájemci o vyšetření znamének a pih digitálním dermatoskopem DermoScan se mohou objednat na telefonním čísle 595 002 608. Cena jednoho kompletního vyšetření je 1 020 Kč, ale v rámci bonusových programů zdravotních pojišťoven může pacient získat na toto vyšetření příspěvek.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr.Radka Miloševská, tisková mluvčí AGES a.s.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:ages)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%