Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Sedmdesát osob bylo evakuováno při úniku plynu v Opavě

Sedmdesát osob bylo evakuováno při úniku plynu v Opavě

V sobotu 20. října 2018 čtyři minuty před šestnáctou hodinou byl na operační středisko ohlášen únik plynu na křižovatce ulic Olomoucká a Krnovská v Opavě. Událost na několik hodin uzavřela část Krnovské ulice.

Únik plynu v Opavě
21. října 2018 - 12:00

Na místo byli vysláni místní profesionální hasiči se dvěma cisternami a protiplynovým automobilem. Hasiči po příjezdu zjistili, že vlivem stavebních prací došlo k proražení plynového potrubí pod komunikací. Vzhledem k tomu nebylo možné únik ihned zastavit.

Ve spolupráci s policisty a strážníky městské policie tak byla zahájena evakuace z okolních bytových domů i komerčních prostor. Celkem zasaženou oblast opustilo sedmdesát osob, pro všechny bylo připraveno místo v evakuačním centru magistrátu. Třem imobilním lidem pomohli hasiči do přistaveného autobusu MHD.

Část Krnovské ulice musela být kompletně uzavřena, hasiči otevřeli a zprůchodnili víka všech kanálových vpustí, aby co nejvíce snížili koncentraci unikajícího plynu a zamezili tak vzniku výbušné směsi.

Po příjezdu pracovníků plynárenské společnosti hasiči připravili dva vodní proudy a asistovali při výkopových pracích. Po celou dobu neustále pracují s měřícími přístroji, kterými hlídají koncentraci plynu na místě zásahu. Zkontrolovali rovněž všechny dostupné sklepy v místě zásahu.

Požár střechy a věže poutního kostela v Krnově prověřil hasiče

Krnovská ulice zůstala uzavřena až do utěsnění poškozeného potrubí a proměření koncentrace plynu v okolních domech. Velitel zásahu předpokládá ukončení činnosti do 22:00. Moravskoslezskenovinky.cz informoval nprap. Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzsmsk)