Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Semafory v Opavě čeká modernizace, slouží už řadu let

Semafory v Opavě čeká modernizace, slouží už řadu let

Řada semaforů rozmístěných po slezské metropoli už dosluhuje a volá po modernizaci. Před dvěma lety se proto radní rozhodli nechat vypracovat projektovou dokumentaci k investiční akci s názvem Telematika.

Ilustrační foto
8. dubna 2021 - 12:00

Po jejím zhotovení město zažádalo o dotaci z Evropského strukturálního a investičního fondu v rámci Operačního programu Doprava. Tu se podařilo získat, pokrýt by měla 85 % způsobilých výdajů projektu.

Rekonstrukce se dotkne celkem šesti křižovatek, kde dojde k modernizaci světelných signalizačních zařízení a stožárů (SSZ) včetně kabelových rozvodů, koordinačních kabelů, zřízen bude i nový dispečink. Součástí díla jsou také stavební úpravy zpevněných ploch a chodníků.


„Stávající signalizační zařízení na těchto místech jsou stará patnáct, dvacet i více let a jsou za hranicí životnosti. Není možné čekat, až nebudou provozuschopná či natolik poruchová, abychom riskovali bezpečnost řidičů a chodců,“ vysvětlil již dříve primátor Tomáš Navrátil.

S pracemi začne firma vzešlá z výběrového řízení v průběhu dubna. Celkově vyjdou na 34,5 milionu korun, což je téměř o 9,5 milionu méně, než byla předpokládaná cena.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: magistrát města Opavy)