Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Senioři v Havířově budou v rámci senior dopravy jezdit pohodlněji

Senioři v Havířově budou v rámci senior dopravy jezdit pohodlněji

Magistrát města Havířova předal oblastnímu spolku Českého červeného kříže Karviná zbrusu nový automobil.

Nový automobil
26. ledna 2020 - 12:00

Automobil bude využíván klienty seniory dopravy, která v Havířově funguje od roku 2017, a kterou ČČK Karviná pro město zajišťuje.

Nový automobil nahradí dosavadní vozidlo Škodu Octavii (rok výroby 2002), která kvůli svému stáří a technickému stavu vyžadovala nákladné opravy. Finance na nové vozidlo se podařilo městu získat zapojením do projektu Nadace Charty 77 – Konto Bariéry a společnosti ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.

„Tento projekt je zaměřený na přepravu seniorů a handicapovaných osob. Název projektu Taxík Maxík je tedy úzce spojený se sítí lékáren Dr. MAX, které jsou i v našem městě. Z projektu město získalo finanční prostředky ve výši půl milionu korun, za které byl pořízen velkoprostorový automobil značky Ford pro pět osob, do kterého se například vejde i invalidní vozík,“ řekla náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká.

Havířov v roce 2020 investuje do sportu přes 125 milionů korun

Projekt Taxík Maxík naváže na službu „Senior dopravy“, která v Havířově funguje od ledna 2017. I nadále budou tuto službu využívat osoby, které mají trvalé bydliště na území města Havířova a jsou starší 75 let.

„Cena služby je 20 Kč za 1 jízdu. Podmínky pro přepravu zůstávají tedy stejné, ale věřím, že jízda novým automobilem bude pro naše občany příjemnější,“ dodala náměstkyně Stanislava Gorecká.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Michaela Adamcová, tisková mluvčí, Magistrát města Havířova.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:mmh)