Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Servalí rodinka láká k návštěvě ostravské zoo

Servalí rodinka láká k návštěvě ostravské zoo

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava mohou návštěvníci vidět mládě servala. Malá samička této kočkovité šelmy se narodila koncem dubna.

Mládě servala.
28. července 2020 - 12:00

První týdny pobývala se svou matkou ve vnitřních prostorech, které nejsou veřejnosti přístupné. Další čerstvou novinkou je narození hrošího mláděte.

Jedná se o druhé mládě tohoto páru servalů, který byl v Zoo Ostrava sestaven v roce 2017. Samec pochází z německého Tierparku Aachen (Cáchy), stejně stará samice z partnerské Zoo Olomouc. Jejich první mládě (také samička) se narodilo 15. dubna 2019 a její odchov mladá matka coby prvorodička zvládla dobře. Začátkem letošního června byla úspěšně odchovaná samička odvezena do polské Zoo Chorzów, kde v budoucnu vytvoří nový chovný pár.

I v případě druhého mláděte si ostravská samice vede velmi dobře. První týdny trávila s mládětem téměř výhradně ve vnitřních prostorech, ale nyní už mohou návštěvníci pozorovat celou servalí rodinu ve výběhu v blízkosti Pavilonu indických zvířat.

Další novinkou je dnešní narození mláděte u hrochů. Pavilon Tanganika je proto dočasně uzavřen. Pro oba rodiče se jedná o prvního potomka, proto potřebují klid.

Zoo Ostrava je otevřena, při vstupu je nutné dodržovat několik pravidel. Vstupenky je možné zakoupit online, a také na místě v pokladnách (platba hotově i kartou). Online vstupenky i vstupenky zakoupené na místě mají omezenou platnost. Vstupenky lze využít do 18:00 hodin, poté se brány zoo pro veřejnost uzavírají.

Platnost online vstupenek je 14 dní od data zakoupení. V případě, že vstupenku v daném období nevyužijete, vstupenka propadá bez nároku na navrácení peněz. Vzhledem k opatřením a dodržování bezpečných rozestupů před pokladnami a vstupem do zoo je lepší nákup vstupenek online přes webovou stránku.

V Zoo Praha byla slavnostně odhalena socha Radegasta

Většina pavilonů je otevřena (kromě pavilonů či jejich částí, které procházejí rekonstrukcí a také výše uvedené Tanganiky). Při vstupu do pavilonu je povinné si dezinfikovat ruce, mít zakrytá ústa a nos a dodržovat bezpečný odstup od ostatních návštěvníků.  Zoovláček i safari expres jezdí bez omezení. Většina stánků s občerstvením a restaurace jsou otevřeny, některé v omezeném provozu. Areál je ve zvýšené míře pravidelně dezinfikován.

V každém pavilonu je potřeba mít zakrytá nos a ústa, stejně tak při vstupu do restaurace.  Je potřeba chránit chovatele bezpečným odstupem, čímž se chrání také zvířata.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)