Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Skončí v neděli. Začala oprava části třídy T. G. Masaryka

Skončí v neděli. Začala oprava části třídy T. G. Masaryka

V pondělí 1.června byla zahájena oprava komunikace ve střední části třídy T.G.Masaryka ve Frýdku-Místku, přesněji od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd u Kostikova náměstí.

Třída TGM ve Frýdku-Místku.
2. června 2020 - 12:00

Frézování starého asfaltového povrchu a pokládka nového koberce budou s vyloučením provozu, tedy za úplné uzavírky, probíhat do neděle 7. června. 

„Povrch komunikace v tomto frekventovaném úseku je nutné opravit. Jednak je ve špatném technickém a jednak bude v následujících měsících vystaven nadměrnému dopravnímu zatížení v souvislosti s objízdnou trasou, která tímto úsekem povede v rámci nahlášené uzavírky a oprav ramp estakády, která bude v režii ŘSD a bude dlouhodobá, přehoupne se až do poloviny příštího roku. Je tedy nutné, aby komunikace na třídě TGM byla technicky v pořádku a nápor vozidel vydržela,“ uvedl náměstek Karel Deutscher.

Pozměněn bude také provoz v přilehlé boční ulici Sadová, která vyúsťuje na TGM jednosměrkou. „V této ulici bude dočasně jednosměrka zrušena. Obousměrný provoz si vyžádá zrušení parkovacích míst před poštou,“ dodal náměstek Deutscher.Autobusové zastávky „Frýdek, T. G. Masaryka“ budou v obou směrech bez náhrady zrušeny. Autobusy pojednou po objízdných trasách, což bude mít za následek několikaminutové opoždění spojů na dotčených autobusových linkách, a to i těch meziměstských. V rámci MHD se jedná o linky: 865 301, 865 302, 865 303, 865 305, 865 307, 865 311, 865 313, 865 314 a 865 317. Objízdné trasy budou vedeny po místních komunikacích, a to Hlavní třídě a Nádražní.

„Součástí prací budou také lokální opravy žulových obrub a jednořádku z žulových kostek. Pokládka asfaltobetonového koberce je plánována na sobotu. V neděli bude následovat ošetření pracovních spár v asfaltovém povrchu a závěrečný úklid včetně odpoledního otevření uzavřeného úseku,“ popsal Jaromír Kohut, předseda představenstva městské společnosti TS a.s., která opravu povrchu komunikace zrealizuje.  

Náklady na opravu komunikace přesáhnou dva miliony korun.
 
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor kanceláře primátora)