Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Sníh opět zaměstnal hasiče v Moravskoslezském kraji

Sníh opět zaměstnal hasiče v Moravskoslezském kraji

Od sobotního rána do 20:00 hod. 21.1.2023, zaměstnala vydatná sněhová nadílka hasiče v celém Moravskoslezském kraji.

Ilustrační foto
23. ledna 2023 - 12:00

Hasiči v souvislosti s počasím vyjeli celkem k 56 událostem spojených se sněhem. Během zásahů způsobených sněžením, vyjeli ještě k dalším 42 událostem, které nesouvisely s rozmary počasí.

Hasiči ve většině případů tahali ze závějí a příkopů autobusy, kamiony, sypače a osobní automobily. Hasiči tak například pomáhali ve 22 případech autobusům, nebo 10 kamionům. Jeden kamion dnes zablokoval na krátkou dobu dálnici D1 na 330 km ve směru na Ostravu, kde mu profesionální hasiči z Bílovce a Nového Jičína museli pomoci dostat se od svodidel, kam se dostal po smyku.


Hasiči také pomáhali dostávat z příkopu i sypače, které se snažily udržet silnice sjízdné i za hustého sněžení a silného větru. V Žimrovicích v okrese Opava zapadlý sypač zablokoval celou komunikaci. Hasiči tak museli zřídit objízdnou trasu, aby mohly sypač ve večerních hodinách vyprostit. Na jeho vysvobození se podílel automobilový jeřáb a vyprošťovací automobil ze stanice Opava.

Informoval Lukáš Popp, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk Tomáš Lach)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%